Akademia Przedszkolaka – III edycja – Mini Mundial

Najmłodszym adeptom piłki nożnej zasmakowały emocje towarzyszące turniejom piłkarskim, dlatego w czwartek 14 kwietnia zorganizowaliśmy kolejną – III edycję rozgrywek w ramach Akademii Przedszkolaka. W zawodach udział wzięły dzieci z Przedszkola nr 10.

Tradycyjnie na rozgrzewkę ćwiczenia ogólnorozwojowe połączone z elementami techniki piłkarskiej oraz kilka konkurencji sprawnościowych. A później emocje i zacięta walka podczas meczy. Oczywiście jak zawsze liczy się zaangażowanie i przyjemność z gry, a niekoniecznie celność strzałów na bramkę. Chociaż trzeba przyznać, że nasi zawodnicy coraz lepiej radzą sobie z opanowaniem piłki i skutecznością podań. Rozwijają też umiejętności komunikacji i współpracy na boisku, a to jest klucz do sukcesu w sportach zespołowych.

Po ciężkich bojach zawodnicy dodali do swoich kolekcji kolejny medal za udział w Mini Mundialu, mamy nadzieję, że rozbudziliśmy w nich apetyt na więcej…. sportu i medali.

 

Dziękujemy Dyrekcji Przedszkola nr 10  za zaangażowanie i współpracę w zakresie rozwoju i promocji sportu wśród dzieci.

Zadanie pn. „Upowszechnianie aktywności fizycznej w rodzinie” dofinansowane jest ze środków budżetu państwa w ramach realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zadania pn. „Upowszechnianie Sportu Różnych Grup Społecznych i Środowiskowych 2016”