Awans do finału wojewódzkiego turnieju Tymbark

25 października chłopcy z rocznika 2008/9 trenera Szymona Tabackiego wzięli udział w Powiatowym turnieju „Tymbark – z podwórka na stadion” w kategorii U-10. W turnieju uczestniczyły dwa nasze zespoły Gromu Tychy, APN SMS GKS Tychy oraz zespół ze szkoły podstawowej nr. 23. Warto nadmienić iż zwycięzca w tej kategorii wiekowej awansuje na turniej Wojewódzki rozgrywany na Stadionie Śląskim. Nasi chłopcy w obu zespołach zaprezentowali się bardzo obiecująco. Grom I został zwycięzcą całego turnieju wygrywając po kolei z Sp. 23 9:1, APN-em SMS GKS Tychy 7:1 oraz drugim zespołem Gromu 5:0.   Drugi zespół zanotował dobre zawody z zespołem APN gdzie do przerwy widniał wynik 0:0, niestety w drugiej połowie nasz zespół oddał inicjatywę i przegraliśmy 5:0. remisem 2:2 zakończył się mecz z Sp. 23. Nasi młodzi piłkarze pokazali, że co raz lepiej rozumieją grę, świetnie budowali atak pozycyjny oraz mieli wysoką skuteczność.

Warto nadmienić, iż najlepszym zawodnikiem turnieju w tej kategorii wiekowej został Marek Hajduk, który mimo, że nie strzelił żadnej bramki pokazał bardzo dużą dojrzałość boiskową i co raz popisywał się świetnymi zagraniami do swoich kolegów. Jak sam mówi „wolę podawać niż strzelać” tutaj sprawdziło się to w 100% gdyż zanotował 7 asyst.

Gratulujemy zwycięzcom turnieju i z niecierpliwością oczekujemy wiosny i turnieju Wojewódzkiego.