Dla Gromu liczy się dobra zabawa

Ponad 100 młodych zawodniczek i zawodników z całego Śląska i nie tylko wzięło udział w turnieju piłkarskim organizowanym przez UKS Grom Tychy.

Zbliżający się do jubileuszu 10-lecia (powstał w styczniu 2007 roku) UKS Grom Tychy po raz kolejny był organizatorem halowych turniejów piłkarskich dla dzieci. Po sukcesie majowego Hipokrates i Grom Cup rozgrywanego na boisku w Paprocanach, tym razem najmłodsi adepci piłkarski zagrali w hali przy ul. Piłsudskiego, na który zostali zaproszeni zawodnicy Akademii Sportu KSB.

W halowym Grom Cum 2016 wzięło udział 10 drużyn: z Tychów, Lędzin, Katowic, Zabrza, Gliwic, Kobiór, Świętochłowic i Oświęcimia. – „Turniej przeznaczony był dla roczników 2009 i młodszych. Cieszy to, że po raz kolejny przyjeżdżają do nas drużyny z całego Śląska i nie tylko” – mówi prezes Akademii KSB i Gromu Tychy Krzysztof Berger. W turnieju nie wyłaniano zwycięzcy, nie zapisywano wyników. – „Mottem naszego klubu jest hasło: liczy się przede wszystkim dobra zabawa” – mówi Berger.