Kamil Pałasz królem strzelców Deichmann 2016

Tytuł króla strzelców tegorocznej edycji turnieju Deichmann w Tychach przypadł  Kamilowi Pałaszowi, który zdobył 66 bramek.

 

W minioną niedzielę 12 czerwca zakończyła się dziesiąta edycja Deichmann Minimistrzostw w Tychach. Nasza drużyna Chile U11 doszła w turnieju do 1/16 finału, gdzie po zaciętym meczu z drużyną Meksyku zakończonym remisem (1:1), uległa w rzutach karnych 1:2.

Do półfinału turnieju dotarła drużyna Portugalii. W 1/8 finału nasi zawodnicy pokonali drużynę Polski (7:1), w ćwierćfinale zmierzyli się z drużyną Anglii, zwycięstwo 3:2 zapewniło awans do półfinału. Mecz półfinałowy przegraliśmy (1:13) z drużyną Brazylii, która jak się później okazało zwyciężyła w całym turnieju. Mecz o trzecie miejsce rozpoczęliśmy około godziny 11:00 zespołem Argentyny. Mecz był bardzo wyrównany. Zawodnicy mówiąc piłkarskim żargonem „gryźli trawę”. Ostatecznie Argentyna zwyciężyła 7:5, ale słowa pochwały dla Kamila Pałasza, który w tym meczu zdobył 5 bramek.

Wszystkim spotkaniom towarzyszyło wiele emocji, wrażeń ale też nauki. Każda z drużyn rozegrała około 20 meczy. W kategorii U11 – 2005 chłopcy zagrali praktycznie młodszym rocznikiem, a mimo tego zajęli na 20 zespołów wysokie 4 miejsce.

 

DSC09688

 

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników biorących udział w turnieju.