Mistrzostwo Śląska dla KSB Lędziny

Serdeczne gratulacje dla  żeńskiej drużyny z partnerskiej szkółki Akademii Sportu KSB Lędziny za wygraną w finale wojewódzkim Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i zdobycie tytułu Mistrzów Województwa Śląskiego.

W poniedziałek 27 marca 2017, odbył się wojewódzki finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, w którym zwyciężyły Lędzinianki.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji turnieju drużyna dziewczyn z przyczyn proceduralnych reprezentowała barwy UKS GROM Tychy i  zdobyła wtedy II miejsce w finałach wojewódzkich.

W tym roku do śląskich rozgrywek finałowych przystąpiło 21 drużyn żeńskich, z kolei w całym Województwie Śląskim do turnieju zgłosiło się ponad 10 tys. dzieci w dwóch kategoriach wiekowych U-10 i U-12. W całej Polsce było ich ponad 100 tys.

Akademię Sportu KSB Lędziny reprezentowała drużyna dziewczynek w kategorii U-12, która wygrała finał wojewódzki i zdobyła Mistrzostwo Śląska. Dla drużyny z Lędzin to kolejny krok na drodze do wymarzonych nagród – Pucharu Tymbarku, tytułu Mistrzów Polski oraz wyjazdu do Warszawy na mecz reprezentacji Polski z Rumunią.

Finały Wojewódzkie wyłoniły najlepsze drużyny województwa w kategoriach U-10 i U-12, które będą reprezentować dane województwo w Finale Ogólnopolskim. Finały Ogólnopolskie odbędą się w dniach 29 kwietnia – 2 maja 2017 r. w Warszawie. Finał Ogólnopolski przeprowadza Departament ds. Grassroots Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Skład drużyny:

W bramce 1. Sikora Ewa, 2. Warelis Emilia, 3. Ścierska Kornelia, 4. Tuszyńska Zofia, 5. Rabczyńska Martyna, 6. Kielesz Patrycja, 7. Hilus Alicja, 8. Parusel Nikola, 9. Gajer Kamila.

Najlepszą zawodniczką całego turnieju została nasza Patrycja Kielesz.

Nasze zawodniczki nie przegrały ani jednego spotkania, jeden remis i cztery wygrane, to wystarczyło aby zdobyć Mistrzostwo Śląska będące przepustką do dalszej gry w finale ogólnopolskim Warszawie i dalszą walkę o Mistrzostwo Polski.

Akademia Sportu KSB  4 : 1 TIKI TAKA

Serdeczne gratulacje dla zawodniczek za wspaniałą postawę i walkę na boisku. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i kibicowanie. Gratulacje i podziękowania składamy również trenerom Radkowi Roszakowi, który od 2015 roku prowadził zespół oraz Darkowi Grzesikowi, który w ostatnim czasie przejął kadrę i kontynuował pracę z drużyną, a także wszystkim pozostałym trenerom i asystentom, którzy włożyli mnóstwo pracy w stworzenie tej drużyny. Dziękujemy za zaangażowanie na treningach i świetne przygotowanie drużyny do turnieju. Wasza praca zaowocowała tak wielkim sukcesem.