Relacja z Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Zygmunta Anczoka „Anczok Cup 2016”

2 października w niedzielę wcześnie rano udaliśmy się busem w podróż do Lublińca. Żeńska reprezentacja KSB Lędziny oraz męska Gromu Tychy wzięły tego dnia udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Zygmunta Anczoka „Anczok Cup 2016” dla rocznika 2005-2006.

Do turnieju ostatecznie stawiło się pięć drużyn, a były to zespoły: Akademia Sportowa Lubliniec I, Akademia Sportowa Lubliniec II, MGLKS Liswarta Krzepice oraz nasze dwie reprezentacje. Mecz derbowy pomiędzy dwoma naszymi drużynami zakończył się remisem 1:1.
Rozgrywki były prowadzone systemem „każdy z każdym”. W sumie rozegrano dwadzieścia meczów. Najlepszą drużyną, z kompletem punktów, okazała się drużyna Akademii Sportowej Lubliniec I. Kolejne miejsca zajęły Liswarta Krzepice, Grom Tychy, Akademia Sportowa Lubliniec II oraz KSB Lędziny.

Wszystkie bramki dla dziewczyn zdobyła Zofia Tuszyńska, która też zdobyła miano najlepszego gracza zespołu otrzymując statuetkę, zdjęcie z autografem Pana Zygmunta Anczoka oraz pamiątkowy dyplom, natomiast dla Tychów bramki zdobywali: Iżak, Zakrzewski, Nyga, Szojda oraz Kozłowski. Najlepszym zawodnikiem Gromu został Bartosz Dudek. Drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a każdy zawodnik pamiątkowy medal.

Zawodnicy mogli również spotkać i poznać patrona turnieju naszego Mistrza Olimpijskiego z Monachium Zygmunta Anczoka. Zawodom towarzyszył konkurs wiedzy na temat „złotej drużyny” i kariery Zygmunta Anczoka. Zawodom towarzyszył także konkurs wiedzy na temat „złotej drużyny” i kariery Zygmunta Anczoka, który niespodziewanie także dla samego siebie wygrał nasz zawodnik Janek Iżak!

Uczestnicy turnieju poszerzyli swoje wiadomości o kawałek historii polskiej piłki. Wiedzą już teraz na jakiej pozycji grał pan Zygmunt, kiedy i gdzie odbyła się olimpiada, na której polska drużyna wywalczyła olimpijskie złoto oraz kto był jej trenerem.

W przerwie zawodnicy otrzymali również ciepły posiłek dlatego nikt z Lublińca nie wrócił głodny i wykończony.