Relacja z Warszawy!

W dniu 05.03.2016 r. (sobota) o godzinie 8:00 spod basenu w Lędzinach żeńska reprezentacja Akademii Sportu i Grom Tychy wyruszyła na dwudniowy wyjazd do Warszawy. Jego kulminacją był udział w turnieju, w którym Nasze dziewczyny zajęły II miejsce!

Kilkanaście kilometrów od Warszawy na ostatnim postoju w MC Donald`s uczestnicy wyjazdu mieli okazję spotkać i zrobić kilka zdjęć z Kabaretem Młodych Panów. Po dotarciu na miejsce, od razu wyruszyli na zwiedzanie Warszawy. W pierwszej kolejności odwiedzili stare miasto , gdzie wszyscy z dumą podziwiali piękny widok na Stadion Narodowy.

Następnie, wszyscy udali się pod Zamek Królewski, a po wykonaniu serii zdjęć, wyruszyli dalej. Kolumna Zygmunta była kolejnym punktem wycieczki po Warszawie. W dalszej kolejności wybrali się pod Pałac Prezydencki. Miejsce to wywarło duże wrażenie na wszystkich zawodniczkach. Następnie udali się pod Grób Nieznanego Żołnierza i Kościół Świętej Anny. Kolejnym punktem był spacer po zabytkowej starówce i chwila na zakupienie pamiątek. Na samym końcu wszyscy udali się w miejsce, które chyba było najbardziej wyczekiwane przez nasze zawodniczki, a był to oczywiście Stadion Narodowy. Widok z oddali robił już na wszystkich wielkie wrażenie, ale z bliska wyglądał jeszcze lepiej. Niestety, tym razem nie udało się zobaczyć stadionu od środka, ale następnym wierzymy, że uda się go zobaczyć już od wewnątrz. Około godziny 17:30 po całodniowym zwiedzaniu, uczestnicy wyjazdu udali się do miejsca naszego zakwaterowania do Hostelu Praga. Po rozlokowaniu się w pokojach, wszyscy udali się na wieczorną mszę do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego. Po powrocie do Hostelu dziewczynki miały chwilę czasu dla siebie oraz na wieczorną toaletę. Dzień zakończyła motywująca rozmowa z trenerami przed wielkim turniejem, który miał się odbyć następnego dnia.

Nowy dzień reprezentantki Akademii rozpoczęły pobudką już o godzinie 7:45, po czym udały się na wspólne śniadanie z rodzicami. Zwarci i gotowi do działania, z nadzieją na dobry występ, wszyscy udali się na turniej.

Dziewczyny rywalizowały w następującym składzie: Śmiłowska Kornelia, Majewska Natalia, Olejnik Roksana, Kielesz Patrycja, Gąsiorek Martyna, Mika Zuzanna, Tuszyńska Zofia,Waleris Emilia, Olbryś Oliwia, Ścierska Kornelia, Sikora Ewa.

DSC_0591 (1)

O godzinie 10.15 rozpoczęliśmy pierwszy mecz z UKS SP 2 Milicz, który od samego początku toczył się pod dyktando naszej drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla nas, a bramki zdobyły Patrycja Kielesz, Zosia Tuszyńska oraz Kornelia Ścierska. Po długim oczekiwaniu na kolejny mecz, zawodniczki pełne energii weszły na boisko natrafiając na zawodniczki z MUKS Praga Warszawa, które okazały się trudnym rywalem. Mecz zakończył się remisem 2:2, po oddaniu dwóch celnych strzałów na bramkę przez Zosię Tuszyńską i Ewę Sikora. Trzecim rywalem był MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Ostateczny wynik to 2:0, a bramki strzeliła Zosia Tuszynska i tym sposobem zawodniczki dostały się do finału. W meczu o pierwsze miejsce, dziewczyny stoczyły walkę ponownie z MUKS Praga Warszawa. Walka była bardzo zacięta aż do ostatniego gwizdka. Każda z zawodniczek dała z siebie wszystko. Niestety, mimo to w ostatnich minutach meczu rywalki strzeliły nam bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 1:0. Zaangażowanie, zgranie całej drużyny oraz walka o każdy punkt była w tym dniu niesamowita. W finale dziewczyny zachwyciły zarówno trenerów, rodziców z naszej drużyny, jak i przeciwnej. Przez cały turniej bardzo wspierali i dopingowali naszą drużynę rodzice zawodniczek. Mimo przegranej w ostatnim meczu rozpiera nas radość i duma z zajęcia tak wysokiej lokaty w Ogólnopolskim Turnieju Kobiecej Piłki Nożnej rocznik 2005 i młodsi.

Gratulujemy świetnego występu!