Trening z Jakubem Kiwiorem

Podczas sobotniego treningu grupy trenera Krzysztofa Bergera zawodnicy mieli okazję szlifować piłkarskie umiejętności pod okiem Jakuba Kiwiora (2000), który odwiedził nas podczas treningu.

 

Jakub jest wychowankiem Gromu Tychy, a Krzysztof Berger był jego pierwszym trenerem i osobą, która zaszczepiła w nim pasję do piłki. Jakub będąc w Polsce chętnie odwiedza swój pierwszy klub i trenera.
Wyrósł, zmężniał, ale skromność, pozostała. Kuba miał zaledwie 4-latka, kiedy tata Piotr pojawił się na moim treningu z malutkim Kubusiem. Od samego początku, piłka była dla niego najważniejsza. Kubuś trenował w Gromie od powstania naszego klubu 10 lat temu. Jakub uczęszczał na każde zajęcia, cierpliwie pracując nad sobą, aż do dziś. – wspomina Krzysztof Berger

 

Kuba obecnie mieszka w Belgii, gdzie przeniósł się po podpisaniu kontraktu z Anderlechtem. Cały czas gra również w młodzieżowej reprezentacji Polski.
Wieloletnia praca i zaangażowanie na treningach zaowocowało tym, że dziś gra w młodzieżówce Anderlecht Bruksela, a ostatnio został powołany do pierwszej drużyny zespołu z Brukseli na obóz. Warto przypomnieć, że w tej drużynie gra również reprezentant Polski Łukasz Teodorczyk.

 

Z pewnością naszym zawodnikom zapadnie w pamięć dzisiejszy trening z Jakubem Kiworem. Mamy nadzieję, że już niedługo będą mogli pochwalić się, iż mieli zaszczyt trenować pod okiem gwiazdy futbolu, czego życzymy Jakubowi i jesteśmy przekonani, że niejednokrotnie usłyszymy o jego piłkarskim talencie.

Nie zabrakło również odrobiny rywalizacji dla rodziców, którzy rozegrali mini mecz przeciwko trenerom.

A temu wszystkiemu towarzyszyło stoisko z grillem i kiełbaskami, które w tym dniu integrowało wszystkich uczestników.