System szkolenia

Naszą misją jest kompleksowe wyszkolenie przyszłego pokolenia polskich piłkarzy – lepszych, ambitniejszych i bardziej świadomych wyzwań jakie niesie za sobą kariera profesjonalnego zawodnika. Nasz model pracy z zawodnikami jest nieustannie doskonalony i powstaje na bazie współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy klubami.

Do prowadzenia treningów przyjęliśmy znany na całym świecie i wdrożony w wielu klubach (Manchester United, AC Milan, Real Madryt, Arsenal Londyn czy Bayern Monachium) system szkolenia Coerver® Coaching, który powstał z myślą o kształtowaniu umiejętności piłkarskich zawodników w wieku 4-16 lat.

  • System opiera się na piramidzie, która składa się z 6 poziomów szkolenia.
  • Zawodnicy rozpoczynają szkolenie od podstawy piramidy (Ball Mastery – mistrzowskiego panowania nad piłką) i w miarę nabywania umiejętności przechodzą wyżej na kolejne etapy szkolenia, aż do szczytu.
  • Coerver Coaching skierowany jest do wszystkich piłkarzy. Szczególnie jednak dla młodych zawodników w wieku 4-16 lat.
  • Treningi skupiają się na rozwoju indywidualnych umiejętności, jak i grze w małych grupach.

 

Coerver® Coaching to nie tylko system treningu, ale także filozofia postrzegania piłki nożnej. W myśl tej koncepcji o sile zespołu decydują indywidualne umiejętności piłkarskie zawodników. To kompleksowy system szkolenia, w którym nie tylko harmonijnie kształtowane są wszystkie elementy niezbędne do wychowania profesjonalnego zawodnika, ale również te potrzebne do zbudowania drużyny.

 

Główne cele Coerver® Coaching to:

-Rozwój dobrze wyszkolonych, pewnych siebie i kreatywnych piłkarzy.
-Organizacja treningów w atrakcyjnej formie do ćwiczenia i gry.
-Kształtowanie wartości etycznych i moralnych przez sport m.in. szacunku dla innych.
-Przygotowanie techniczne, mentalne i motoryczne zawodników.
-Bezpieczeństwo i profesjonalna organizacja zajęć najwyższej jakości.

 

Dla lepszej realizacji powyższych celów, z którymi w pełni się utożsamiamy, podjęliśmy stałą współpracę z GKS Tychy oraz szkółką partnerską Akademią Sportu KB Lędziny.

 

Nasi zawodnicy po zakończeniu szkolenia w Grom Tychy będą mogli kontynuować piłkarską karierą w GKS Tychy. Na mocy umowy partnerskiej, którą UKS Grom Tychy zawarł w 2016 roku z Tyskim Sportem S.A. zawodnicy Gromu po ukończeniu 13 r.ż. będą przekazywani do drużyn młodzieżowych GKS Tychy. Współpraca będzie odbywać się zarówno na płaszczyźnie drużyn seniorskich, młodzieżowych, jak i marketingowym. Ponadto umowa partnerska zakłada m.in. współpracę wszystkich drużyn młodzieżowych należących do GKS i klubów, wspólny udział w szkoleniach i konferencjach trenerskich, czy też możliwość odbycia stażu w klubie GKS Tychy.

To kolejny przełomowy moment dla Gromu, dzięki umowie partnerskiej nasi zawodnicy oraz sztab trenerski będą mogli nadal rozwijać swój potencjał przyglądając się i ucząc od bardziej doświadczonych. Grom od 10 lat aktywnie działa w Tychach kształcąc młodą kadrę piłki nożnej. Teraz nasi zawodnicy oficjalnie dołączą do tyskiej społeczności zielono-czarno-czerwonych barw

 

STRONA W BUDOWIE